Zapisz się na newsletter  

Zespół

    Anna Faber
    Mateusz Turaj
    Łukasz Maślonik
Anna Faber Mateusz Turaj Łukasz Maślonik

Anna Faber

Manager w Ancora Restaurant

 

Ambitna, energiczna i konsekwentna. Codziennie dba o sprawne funkcjonowanie restauracji oraz satysfakcję i zadowolenie Gości. 

Już od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzała w restauracji prowadzonej przez jej rodziców. Wysmakowany świat, w który wkroczyła rozbudził w niej pasję i zainteresowanie szeroko pojętą gastronomią. Pogłębiała swoje zamiłowanie, podróżując po świecie i odkrywając lokalne kuchnie i wina. 

Droga zawodowa Anny Faber związana była z restauracjami hotelowymi w Krakowie i w Niemczech, gdzie poznała specyfikę funkcjonowania i zarządzania pracą w dużych obiektach. Dzięki zdobytym umiejętnościom, od 2010 roku realizuje swoje pasje w Ancorze, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Gości i dbając o ich zadowolenie i codzienny uśmiech na twarzach.


 

Mateusz Turaj

Head Chef w Ancora Restaurant

 

Dowodzi zespołem kucharzy przy aktywnym wsparciu Szefa Kuchni Adama Chrząstowskiego. 

Przygodę z kulinariami rozpoczął w Irlandii, gdzie wyjechał zaraz po ukończeniu technikum. Przez 6,5 roku poznawał tajniki kuchni w tamtejszej restauracji La Blanca. Szkolił się pod czujnym okiem Thomasa Rowe – jednego z pięciu najlepszych szefów kuchni na Zielonej Wyspie. To tam rozwinęła się  jego pasja do poznawania i kreowania nowych smaków. 

W 2008 roku Mateusz Turaj trafił do Ancory, gdzie pod przewodnictwem Adama Chrząstowskiego rozwinął i doszlifował swoje umiejętności. Głodny wiedzy i poznawania nowych technik przyrządzania potraw, wyjeżdżał kilkukrotnie za granicę, m.in. do Kanady i Niemiec, skąd przywoził nowe pomysły, receptury i doświadczenie w prowadzeniu kuchni. 

Obecnie wykorzystuje zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy w Ancorze, przygotowując Gościom rozbudzające zmysły dania. 

 

Łukasz Maślonik

Sommelier w Ancora Restaurant

 

Starannie dobierze idealne wino do każdej potrawy, wydobywając z niej jeszcze więcej smaku i przyjemności.

Pasję do win odkrył w 2006 roku, kiedy to wyjechał do Anglii i rozpoczął pracę w restauracji Fredericks. Wiedzę sommelierską zgłębiał przez kilka lat, ucząc się w Londynie i zdobywając kolejne poziomy wtajemniczenia. Specjalistyczną szkołę WEST ukończył, osiągając Level 2 Intermediate oraz Level 3 Advanced Certificate in Wines and Spirits. Pochwalić się może również dyplomami OCR Level 2 NVQ in Customer service oraz Hunters & Frankau Cigar Course.

Łukasz Maślonik swoją pasją do win dzielił się z Gośćmi takich miejscach jak: Mosimann's, Cinnamon, Home House czy nowo otwieranego hotelu The Pig w New Forest, gdzie rozwijał od podstaw dział win. 

Po latach zdobywania wiedzy i doświadczeń, dołączył do zespołu Ancora Restaurant, gdzie serwuje Gościom precyzyjnie dobrane wina, idealnie podkreślające smak potraw.